The Haunting of Hill House

Genel Bakış

Hill House, 80 yıl önce Hugh Crain tarafından yaptırılan ve birçok tepenin arasında kalan bir malikânedir. Hikaye dört ana karakter ile ilerler; doğaüstü araştırmacı Dr. John Montague, çekingen genç kadın Eleanor Vance, tasasız ve derbeder bir hayat yaşayan, lezbiyen sanatçı Theodora ve onlara ev sahipliği yapan, Hill House'un genç mirasçısı Luke Sanderson... Dr. Montague, doğaüstü varlıkların bilimsel kanıtını bulma umudu ile Hill House malikânesini kiralar. Geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak, paranormal hikayelere ilgi duyan birçok insanı davet eder. Bu daveti sadece Eleanor ve Theodora kabul eder. Geçmişi korkunç hikayelerle dolu bu evde her biri ayrı odalarda yaşamaya başlar. Kısa süre içinde, açıklanamayan tuhaf ve paranormal olaylar ile hikaye gelişir.

Bölümler

 • 1
  Steven Bir Hayalet Görür50dk

  Yeni romanı için bir hayalet öyküsünü araştıran kuşkucu Steven, kız kardeşiyle bir telefon görüşmesi yapar. Bu görüşme, uğursuz bir olaylar zincirini tetikler.

 • 2
  Açık Tabut50dk

  Kahredici bir aile trajedisi, travmatik kayıpların anılarını tetikleyerek Shirley'ye ölümle ilk deneyimini hatırlatır ve uzun süredir saklı olan korkuları uyandırır.

 • 3
  Dokunuş50dk

  Sezgileri çok güçlü olan Theo, Bay Gülücük'ün kötü niyetli gülüşünü aklından çıkaramayan sıkıntılı küçük bir hastada kendini görür.

 • 4
  İkizlere Özgü Bir Şey50dk

  Hâlâ bağımlılıkla ve geçmek bilmeyen bir korkuyla savaşan Luke, ikiz kardeşinin tehlikede olduğunu sezdiği bir zamanda arkadaşını kurtarmaya çalışır.

 • 5
  Eğri Boyunlu Kadın50dk

  Rahatsız edici bir silüeti olan kötü bir hayalet, çocukluğundan beri Nell'e musallat olmuştur. Şimdi geri dönen Eğri Boyunlu Kadın, Nell'i eve çağırır.

 • 6
  İki Fırtına50dk

  Hugh cenaze için karanlık ve fırtınalı bir gecede arasının açıldığı çocuklarının yanına gidince aile tekrar bir araya gelmiş olur.

 • 7
  Anma50dk

  Crain ailesi son kez vedalaşırken geçmişe yapılan bir geri dönüş, Bay Dudley'nin evle olan bağlantısını ve duvarların içinde gizlenen bir sırrı açığa çıkarır.

 • 8
  Belirtici İşaretler50dk

  Aşina oldukları bir dehşet, Shirley ve Theo'yu Cadılar Bayramı gecesi ziyaret eder. Hugh ve Steve ise cenazeden sonra ortadan kaybolan Luke'u arar.

 • 9
  Çığlıkla Uyandıranlar50dk

  Gerçekler ile rüyaları ayırt etmekte zorlanan Olivia, çocuklarının güvenliğinden endişe eder. Bayan Dudley onu bu annelik içgüdüsünü sahiplenmeye teşvik eder.

 • 10
  Sessizlik50dk

  Crain ailesinin eski hayaletler, korkunç sırlar ve tatmin olmak bilmeyen bir kötülükle yüzleşmek üzere eve geri dönmesiyle Kırmızı Oda'nın içeriği sonunda ortaya çıkar.

Yorumlar 0
Yorum yapabilmek için giriş yapman gerekli!Buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsin.
Listelenecek yorum bulunamadı. İlk yorumu sen atmaya nedersin?
Grup Kapak
Grup AdıGrup Adı

Grup Yöneticisi

Grup Bilgileri
Grup Resimleri
Grup Sosyal Bağlantıları
Grup Ayaları
 • Paylaşım

  Sadece grup yöneticileri paylaşım yapabilir

 • Gizlilik

  Sadece üye olanlar grubu görebilir