The OA

Genel Bakış

The OA, Marling’in canlandırdığı Prairie Johnson karakteri etrafında dönüyor. Johnson yıllardır kayıp olan kör bir kız. Ama dizinin ilk bölümüyle birlikte Johnson 20'li yaşlarında, küçük bir kasabadaki evine dönüyor. Üstelik körlükten tamamen kurtulmuş bir biçimde. Kasabanın bazı sakinleri bu geri dönüşü mucize olarak nitelendirirken, kızın varlığı bazıları için de şaşkınlık yaratır ve kız tehlikeli kabul edilir. Bu gizeme ek olarak, Johnson anne ve babasına ve FBI'a kayboluşundan bu yana geçen yedi yıl boyunca olanlarla ilgili bir şey söylemeyi reddetmektedir. Prairie konuşmaktan kaçınsa bile, o uzakta iken bazı garip şeylerin olduğu aşikardır.

Bölümler

 • 1
  No. 1: Eve Dönüş60dk

  Yedi yıldır kayıp olan bir kadın, sırtında garip yaralarla hastanede ortaya çıkar. Ancak bunca zamandır nerede olduğunu açıklayamaz, ya da bilerek gizler.

 • 2
  No. 2: Yeni Heykel60dk

  OA çocukken yaşadığı bir kazanın ardından hayatında meydana gelen ve yıllar sonra evinden uzakta kaderini değiştiren bir karşılaşmaya yol açan dramatik olayları anlatır.

 • 3
  No. 3: Şampiyon60dk

  Bir gazeteci aileye bir teklifle gelir. Hap'in yerinde ise, çaresizce plan yapmakta olan Homer ve diğerleri arasında bir bağ oluşmaktadır.

 • 4
  No. 4: O Şey60dk

  Kahredici bir ikilem, OA'in grubun durumuna farklı bir açıdan bakmasını sağlar. Homer, Hap'in deneylerinin iç yüzünü öğrenmeye kararlıdır.

 • 5
  No. 5: Cennet60dk

  Hap, Küba'daki yeni bir denek üzerinde yoğunlaşırken, Homer ve OA kaçış planını mükemmel hale getirmek için çalışır. Scott kırılma noktasına gelir.

 • 6
  No. 6: Yol Ayrımı60dk

  Grup son bir hamle aramaya devam ederken, yaşanan ürkütücü gelişmeler Hap'in çalışmalarını hızlandırmasını gerektirir.

 • 7
  No. 7: Işık İmparatorluğu60dk

  Ürkütücü bir rüyanın yanı sıra Nancy ve Abel'la çıktığı gergin bir gezinti OA'nın durumunu kötüleştirir. Steve'in hayatı yeniden alt üst olur.

 • 8
  No. 8: Görünmez Benlik60dk

  OA, Hap'in yerinde geçirdiği olaylı son geceyi anlatırken, diğerleri onun hikayesine farklı bir açıdan bakmaya başlarlar. Rüyanın farklı parçaları yerlerine oturur.

Yorumlar 0
Yorum yapabilmek için giriş yapman gerekli!Buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsin.
Listelenecek yorum bulunamadı. İlk yorumu sen atmaya nedersin?
Grup Kapak
Grup AdıGrup Adı

Grup Yöneticisi

Grup Bilgileri
Grup Resimleri
Grup Sosyal Bağlantıları
Grup Ayaları
 • Paylaşım

  Sadece grup yöneticileri paylaşım yapabilir

 • Gizlilik

  Sadece üye olanlar grubu görebilir